فروش مواد شوینده
خانه / مواد شوینده / قیمت انواع مواد شوینده صادراتی در عراق

قیمت انواع مواد شوینده صادراتی در عراق

قیمت مواد شوینده در عراققیمت مواد شوینده در عراق چگونه است؟ کارخانه های تولید کننده مواد شوینده علاوه بر تامین نیاز داخل، انواع مختلف این محصولات را با قمیت های متنوع به عراق نیز صادر می کنند. البته تنها کشور مقصد مواد شوینده صادراتی عراق نیست بلکه کارخانه های تولید کننده محصولات شوینده، انواع مختلف مواد شوینده را با قیمت هایی که برای کارخانه صرفه اقتصادی داشته باشد به کشورهای دیگری هم صادر می کنند.

 

مواد شوینده صادراتی چیست

عراق یکی از اصلی ترین کشورهای مقصد مواد شوینده صادراتی است.

قیمت مواد شوینده در عراق با قیمت این محصولات در ایران متفاوت است. چون علاوه بر هزینه های عادی تولید که در قیمت این محصولات مؤثر است است، هزینه های ارسال و گمرک هم در قیمت مواد شوینده درعراق تأثیر دارد.

شرکت های زیادی در ایران از راه صادرات مواد شوینده به کشورهای همسایه خصوصا عراق کسب درآمد می کنند.

سالانه محصولات زیادی با قیمت های متنوع از ایران به عراق صادر می شود که یکی از عمده ترین محصولات صادراتی مواد شوینده است.

کشور عراق که بیشترین مرز مشترک را با ایران دارد رتبه اول تا سوم را در وارات  کالا ها از ایران به خود اختصاص داده است.

غیر از کشورعراق که مواد شوینده زیادی به آن جا صادر می شود، کشور هایی نظیر:

 • افغانستان
 • پاکستان
 • آذربایجان
 • کشور های حاشیه خلیج فارس
 • و ….

مقصد این محصولات صادراتی هستند که در رده های بعدی پس از عراق قرار دارند.

قیمت مواد شوینده در عراق

خریداران مواد شوینده ایرانی

برخی خریداران مواد شوینده برایشان مهم است که حتما از مواد شوینده ایرانی خرید کنند. اما برخی دیگر از خریدارن به دنبال محصولات شوینده خارجی می باشند، برخی نیز برایشان فرقی نمیکند.

خریداران مواد شوینده وقتی که به بازار فروش محصولات شوینده مراجعه می کنند با انواع مختلف مواد شوینده ایرانی و خارجی مواجه می شوند.

هر کدام از این محصولات ویژگی های مخصوص به خود را دارند و با برند های مختلفی تولید می شوند. البته به طور کلی همه مواد شوینده کیفیت بالایی دارند و با داشتن آنزیم های متعدد در نابود کردن لکه ها و آلودگی ها به خوبی عمل می کنند.

هم مواد مواد شوینده ایرانی و هم مواد شوینده خارجی محصولات خود را در انواع طرح ها و حجم های مختلف روانه بازار کرده اند و استفاده از هرکدام از این محصولات به ما در جهت داشتن یک زندگی پاک و پاکیزه کمک می کند، هر چند بعضی از خریداران بخاطر حمایت از تولید ملی فقط از شوینده های ایرانی استفاده می کنند.

مراجعه به عمده فروشی ها و فروشگاه های زنجیره ای  و اینترنتی از جمله راه های خریداران برای خرید مواد شوینده است.

خریداران مواد شوینده

 

میزان صادرات مواد شوینده به کشورهای همسایه

با توجه به فراوانی کارخانه های محصولات شوینده در ایران، میزان صادرت مواد شوینده به خارج از کشور خصوصا کشور های همسایه زیاد است.

میزان صادرات مواد شوینده ایران به خارج از لحاظ ارز آوری چیزی در حدود ۲۲۷ میلیون دلار در سال ۹۵ و چیزی در حدود ۲۳۴ میلیون دلار در سال ۹۶ می باشد.

قسمت عمده این صادرات سهم کشور عراق و بقیه سهم بقیه همسایگان و سایر کشورهاست. قیمت مواد شوینده در عراق سود صادراتی را برای تواید کننده و کشور ما دارد.

کشورهای زیادی از راه صادرات مواد شوینده کسب درآمد می کنند. یکی از این کشورهایی که میزان صادرات مواد شوینده اش به خارج از کشور نسبتا خوب است کشور خودمان می باشد.

ایران از لحاظ میزان صادرات مواد شوینده رتبه ۸۱ را در جهان دارد.

کشورهایی زیادی مقصد صادرات مواد شوینده هستند؛ از جمله:

 • عراق
 • روسیه
 • کامرون
 • افغانستان
 • کویت
 • پاکستان
 • ارمنستان
 • آذربایجان
 • سومالی
 • گرجستان
 • و …

کارخانه های صادر کننده مواد شوینده علاوه بر اینکه با این کار محصولات خود را به فروش می رسانند و کسب درآمد می کنند، برای کشور هم ارز آوری می کنند.

 

میزان صادرات مواد شوینده

کارخانه مواد شوینده در خرمشهر

در شهر خرمشهر که موقعیت جغرافیایی خوبی دارد کارخانه مواد شوینده این شهر غیر از تولید این محصولات برای نیاز داخل کشور در زمینه صادرات مواد شوینده نیز فعال است.

این کارخانه در سال ۱۳۷۷ توسط شرکت پاکینه شوی تاسیس شد.

شهر خرمشهر هم به آب های آزاد دسترسی دارد و هم از سمت غرب به کشور عراق راه دارد پس تاثیر بالایی در نحوه قیمت مواد شوینده در عراق خواهد داشت. این دو عامل سبب شده که کارخانه مواد شوینده در خرمشهر ظرفیت زیادی برای تولید محصولات شوینده و صادرات آن ها داشته باشد.

کارخانه مواد شوینده در خرمشهر با مساحت زیادی که دارد بزرگترین کارخانه این منطقه می باشد. مساحت این کارخانه چیزی در حدود ۱۳۲ هزار متر مربع است و در شهرک صنعتی خرمشهر واقع می باشد.

از علت های اهمیت بالای این شهرک نزدیکی آن به مراکزی مثل :

 • بندر آبادان
 • بندر امام خمینی
 • بندر کانتینری خرمشهر
 • راه آهن خرمشهر
 • فروگاه بین المللی آبادان
 • مرکز تجاری شلمچه

می باشد که به این منطقه موقعیتی استراتژیک داده است.

محصولات تولیدی این کارخانه نیز عبارت اند از:

 • مایع های ظرفشویی
 • مایع های دستشویی
 • مایع های سفید کننده
 • مایع های جرم گیر
 • شیشه شوی

 

کارخانه مواد شوینده

خرید عمده مواد شوینده صادراتی

محصولات تولیدی کارخانه های شوینده ایران به خارج از کشور نیز صادر می گردند.

در برخی از کارخانه ها مواد شوینده صادراتی سهم زیادی از تولیدات کارخانه های مواد شوینده را دارا می باشند.

کشورهای زیادی مواد شوینده صادرتی را از کشور عزیزمان ایران خریداری می کنند، البته دو کشور عراق و افغانستان بیشترین خرید مواد شوینده صادراتی را از ایران انجام می دهند. هر چند بقیه کشور های همسایه و برخی کشور های دور تر هم محصولات شوینده را از ایران خریداری می کنند.

با نظر به اینکه در کشورهایی که محصولات شوینده به آن ها صادر می شود، میزان تولید مواد شوینده در آن ها به اندازه نیاز مصرف کنندگانش نیست، ظرفیت خوبی برای کارخانه  های ایران موجود است که این فضای خالی را پر کنند و محصولات خود را به این کشور ها صادر کنند.

در حال حاضر کارخانه ها تولید کننده مواد شوینده در ایران به بیش از ده کشور محصولات خود را صادر می کنند.

از جمله شرکت های اصلی صادراتی  که مواد شوینده آن ها صادر می شوند عبارت اند از:

 • شرکت پاکسان
 • شرکت پاکشو
 • پاکنام
 • بهداش
 • هنکل پاک وش

مواد شوینده صادراتی

صادرات انواع شوينده های ایرانی

محصولات زیادی از انواع شوینده های ایرانی جهت مصرف در کشورهای دور و نزدیک به این کشور ها صادرات می شود.

به دلیل وجود تعداد زیاد کارخانه های تولید کننده مواد شوینده در ایران و هم چنین واردات محصولات شوینده، صادرات این محصولات به خارج برای مصرف داخلی مشکلی ایجاد نمیکند.

در ایران بیش از ۲۰ شرکت تولید کننده پودر فعالیت می کند که میزان تولید این شرکت ها بیش از ۶۵۰ هزار تن می باشد. این درحالی است که رقم میزان مصرف آن در حدود ۴۶۰ هزار تن می باشد.

با توجه به مصرف زیاد شوینده در سراسر دنیا کشورهایی که خودشان قادر به تأمین نیاز محصولات  شوینده شهروندان خود نیستند، رو به واردات مواد شوینده می آورند.

از جمله این کشور ها که در تأمین نیاز کافی محصولات شوینده خود دچار مشکل هستند، کشور های همسایه و حاشیه خلیج فارس می باشند.

کارخانه های تولیدی مواد شوینده در ایران از این فرصت استفاده کرده اند و با صادرات مواد شوینده خود به این کشورها، هم نیاز کشور مقصد را تأمین می کنند و هم کسب درآمد می کنند.

از جمله مواد شوینده صادراتی به این کشور ها عبارت اند از:

 • پودر های دستی و ماشینی لباسشویی
 • مایع های دستشویی
 • مایع های ظرفشویی
 • و …

 

صادرات شوينده

 

صادرات مواد شوینده به اربیل عراق

اربیل از مهم ترین شهر های عراق است که صادرات مواد شوینده به آن جا هم در حجم بالایی صورت می گیرد.

بازار های شهر اربیل عراق بسیار بزرگ هستد و تنوع زیادی دارند. در این بازار مواد شوینده نیز به صورت عمده و خرده عرضه می گردد.

قسمت قابل توجهی از این محصولات شوینده حاصل صادرات مواد شوینده از ایران به اربیل عراق هستند.

شهر اربیل در عراق، مرکز استان اربیل و مرکز کردستان عراق است. این شهر نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. همچنین استان اربیل در حدود ۳ میلیون نفر جمعیت را دارا می باشد.

این جمعیت زیاد طبیعتا نیاز زیادی به مصرف مواد شوینده دارند. کشور عراق به تنهایی قادر به تأمین این حجم از نیاز شهروندانش به مواد شوینده نیست. به همین دلیل تأمین حجم بالایی از این نیاز به مواد شوینده توسط صادرات مواد شوینده از ایران صورت می گیرد.

عراق در مقایسه با سایر کشور های مقصد صادرات مواد شوینده از ایران بیشترین مقدار را دارد، که بخش قابل توجهی از این صادرات سهم اربیل می باشد.

صادرات به اربیل عراق

کانال صادرات شوینده ها به عراق

با توجه به اینکه عراق کشور پرجمعیت و پر مصرفی می باشد و از طرف دیگر تولید مواد شوینده در این کشور پاسخگوی نیاز مردم این کشور نیست، کانال صادرات مواد شوینده از ایران به عراق رونق خوبی گرفته است.

یکی از عوامل مهم دیگر که آمار صادرات شوینده از ایران به عراق را افزایش داده است این است که قیمت مواد شوینده در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر کمتر است، از این رو عراقی ها تمایل بیشتری دارند که مواد شوینده را از ایران خرداری کنند.

مواد شوینده یکی از محصولاتی است که صادرات آن به خارج بازار خوبی دارد، خصوصا صادرات این محصولات به عراق که سهم زیادی از صادرات کالاهای ایران را به خود اختصاص داده است.

کشور عراق با اختصاص دادن بیش از  ۵۰ درصد از صادرات شوینده ها را به خودش در صدر جدول مواد شوینده واردتی از ایران قرار گرفته است.

علاوه بر شوینده ها کالا های زیاد دیگری از ایران به عراق صادر می گردد و قسمت بزرگی از بازار خرید محصولات ایرانی را، سهم کشور عراق می باشد.

 

کانال صادرات به عراق

سود صادرات محصولات شوینده به عراق

جمعیت زیاد کشور عراق سبب افزایش مصرف محصولات شوینده در این کشور شده است. به خاطر همین سودی که از صادرات محصولات شوینده نصیب کارخانه ها و تولید کننده های ایرانی می شود، سود قابل توجهی است.

ظرفیت زیاد بازار کشور عراق برای خرید مواد شوینده فرصت بسیار مناسبی برای کارخانه ها و تولید کننده های ایرانی ایجاد کرده است که با صادرات محصولات شوینده خود سودخوبی را از ان راه برای خود حاصل کنند.

ضمنا صادرات هر کالایی توسط تولید کنندگان داخلی علاوه بر کسب درآمد برای خود برای کشور هم ارز آوری می کنند.

محصولات شوینده نیز از جمله کالاهایی هستند که هم باعث سود کارخانه داران و هم سبب ارز آوری برای کشور شده است. رتبه کشور عزیزمان ایران در صادرات مواد شوینده ۸۱ جهان می باشد.

صادرات محصولات شوینده به عراق علاوه بر سودی که برای تولید کنندگان و کشور مبدأ دارد سبب کسب سود و درآمد برای کسانی هم که این محصولات را به مصرف کنندگان عراقی می دهند می شود.

 

سود صادرات به عراق

آمار صادرات شوینده های ایران به عراق

آیا از آمار صادرات شوینده های ایرانی به عراق اطلاعی دارید؟

عراق یکی از اصلی ترین و مهم ترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی ایران است.

محصولات شوینده هم از جمله کالاهایی هستند که از ایران به عراق صادر می شود و توسط مردم عراق به مصرف میرسد.

به طور کلی آمار صادرات محصولات شوینده از ایران به همه کشور ها از جمله عراق بالا بوده و در چند سال اخیر روند افزایشی داشته است.

اما عراق توانسته سهم عمده ای از مواد شوینده صادراتی را به خود اختصاص دهد.

در ادامه درصد صادرات مواد شوینده از ایران به کشورهای مختلف را در سال ۹۶ مشاهده می کنید.

 • عراق ۵۲ درصد به ارزش ۱۲۱ میلیون دلار
 • افغانستان ۱۸ درصد ارزش ۴۵ میلیون دلار
 • پاکستان ۱۲ درصد ارزش ۱۹ میلیون دلار
 • ترکمنستان ۴ درصد ارزش ۱۴ میلیون دلار
 • تاجیکستان ۴ درصد ارزش ۸ میلیون دلار
 • آذربایجان ۲ درصد ارزش ۵ میلیون دلار
 • سایر ۸ درصد ارزش ۱۵ میلیون دلار

 

آمار صادرات ایران به عراق

قیمت انواع مواد شوینده صادراتی در عراق

انواع مختلف مواد شوینده صادراتی در کشورهای مقصد صادرات این محصول خصوصا در کشور عراق پیدا می شود.

قیمت مواد شوینده در عراق بستگی به حجم های مختلف و کارخانه تولید کننده آن متفاوت است.

البته کشور عراق  تمایل زیادی به وارد کردن مواد شوینده از ایران دارد، چرا که قیمت این محصولات در صورتی که از ایران وارد شود نسبت به اینکه از کشور های دیگر وارد شود مناسب تر است.

کارخانه های تواید کننده مواد شوینده در ایران نیز همه محصولات را با یک قیمت به عراق صادر نمیکنند ، بلکه حجم و برند آن محصول در قیمت آن تأثیر مستقیم دارد.

صادرات مواد شوینده از ایران به عراق به گونه ای است که جز در سال ۹۳ روند رو به رشد داشته است.

برای اطلاع از قیمت مواد شوینده در عراق می توانید با مراکز فروش مواد شوینده و یا با کارخانه های تولیدی ارتباط برقرار کنید.

قیمت مواد شوینده در عراق

 • لطفا در صورت رضایت از محتوای بالا امتیاز 5ستاره را بدهید.باتشکر
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)
جهت مشاوره و خرید محصول مورد نظرتان میتوانید با کارشناس مجموعه ما در ارتباط باشید :
مشاور و کارشناس فروش : سرکار خانم موسوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120950381
دفتر مرکزی: 02175038258
آدرس کانال : chiratrade@
پست الکترونیکی : chiratrade@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *